Diabolky

Diabolka je munice, která je vyráběná z olova a je určená do vzduchových zbraní. Je vyráběna v kalibrech: 4,5mm, 5,5 mm, 6,35 mm. Výběr správných diabolek není jednoduchý. Je důležité vybrat správný tvar a kvalitu zpracování diabolek, protože váš výběr velmi ovlivní přesnost a účinnost vaší zbraně. Je nutné si uvědomit, pro jaký druh střelby diabolky vybíráte. Pamatujte na značný rozdíl mezi diabolkami a BB Broky, které jsou určeny pouze do krátkých zbraní bez závitu v hlavni.

Rozdělení diabolek podle tvaru a určení

  • Plochá hlavička  – Tyto diabolky ve většině případů nesou označení Master Match, které jsou určeny především pro sportovní střelbu na papírové terče. Díky tvaru hlavičky vyseknou do papíru terče přesné kolečko a výsledný nástřel se dobře odečítá.
  • Půlkulatá hlavička – Tyto diabolky jsou díky tvaru hlavičky vhodné jak pro terčovou střelbu, tak pro lov. U těchto diabolek si dejte záležet s výběrem. Zde opravdu záleží na kvalitě zpracování, průměru střely a její hmotnosti.
  • Diabolky se špičatou hlavičkou – Jsou  vhodné při střelbě na větší vzdálenosti. Diabolky díky svému tvaru dobře pronikají měkkými tkáněmi, tudíž nejsou až tak vhodné pro lov.
  • Diabolky s expanzní dutinkou – Nejsou vhodné pro přesnou střelbu, nicméně jsou skvělé pro lov. Když pronikají cílem, tak se deformují a dochází k předání maximální energii. Tam kde je lov větrovkami povolen, tak tam se loví právě těmito diabolkami.
  • Speciální střelivo – Jedná se o střelivo s expanzní dutinkou a většinou s polymerovým hrotem. Tudíž je to vhodné střelivo pro lov s velkou úsťovou energií. Většinou se vyrábí ve větších rážích.

JSB – Josef Schulz Bohumín

Česká společnost JSB nabízí velmi kvalitní diabolky. JSB má neskutečný rozsah výroby, nabízí různé kalibry, tudíž si vybere opravdu každý. Společnost JSB je nejkvalitnější světový výrobce diabolek. Expedují diabolky po celém světě. Proč tedy kupovat diabolky z cizích končin, když to umí nejlépe Česká republika?

Střelivo Gamo

Společnost Gamo nabízí relativně levné a dostačující diabolky. Nicméně jedná se o velmi tvrdé a nepoddajné střelivo.

One thought on “Diabolky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..